Evci Film Prodüksiyon Ltd. Şti.

2006'da kurulan Evci Film; sinema filmleri yapımının yanı sıra, festival organizasyonu ve post prodüksiyon alanında çalışmalar yapmaktadır.

 

Selim Evci 

İstanbul’da doğdu. Maltepe Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde sinema eğitimini tamamladı. “Kırmızıyı Arayan Adam”, “Duvarın Arkası” adlı iki kısa belgeselin yönetmenliğini yaptı. 

2006 yılında Evci Film Prodüksiyon'u kurdu. 2008’de, ilk uzun metraj filmi “İki Çizgi”nin yönetmenliğini, senaristliğini ve kurgusunu yaptı. Film, 65.Venedik Film Festivali "Eleştirmenler Haftası" bölümünde dünya prömiyerinin ardından çok sayıda festivale katıldı.

İkinci uzun metraj filmi "Rüzgarlar", Hollanda’nın Rotterdam Film Festivali’ne bağlı Hubert Bals Fonu almaya hak kazandı. Film, 19. Adana Altın Koza, 32.İstanbul Film Festivali gibi birçok festivalde gösterildi. Senaryosunu yazıp yönettiği 3.uzun metraj filmi "Saklı" 2016 yılından Antalya Film Festivali'nde FilmYön En İyi Yönetmen ödülünün yanı sıra çok sayıda ulusal ve uluslararası ödül aldı. Evci, ilk yılından itibaren Akbank Kısa Film Festivali’nin direktörlüğünü yapmakta.